с. Стужиця. Стужицька ЗОШ І-ІІ ступенів

Разом для найкращого Інтернету

Вчителями інформатики, класними керівниками Стужицької ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено ряд заходів до Дня безпечного Інтернету, метою яких було нагадати учням про небезпеки, з якими вони можуть зіткнутися в Інтернеті, допомогти школярам засвоїти правила поведінки в мережі, актуалізувати та закріпити знання про безпеку в онлайні, отримані раніше. Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.

Було розглянуто цікаві та важливі питання, з якими стикається кожна дитина, коли користується комп'ютером, планшетом, смартфоном та виходить в Інтернет.

Навчальне середовище – це не тільки класне приміщення і правильна організація навчальних осередків, а й коридори, які оформлені яскраво та креативно. Це місце, де діти можуть проводити дозвілля на перерві, виходити під час уроків з навчальною метою та для руханок, де кожен може вивільнити той надлишок енергії, що заважає йому спокійно сидіти на уроці, пограти в гру чи просто порухатися. Тут чудово: на перервах діти зможуть розім’ятися, граючи в улюблену гру, не виходячи зі школи.

З метою формування в учнів уявлення про соціальне явище корупції та її шкоду для людини вчителем історії Чикут Т.Ю.  проведено антикорупційний урок на тему «Як корупція погіршує твоє життя» для учнів 8-9  класів (до Міжнародного Дня боротьби з корупцією).

Урок був  побудований на практичних випадках з життя, та максимально наближеним до реальності для того щоб  показати учням, що вибір на користь доброчесної поведінки у житті може даватися нелегко, і тому треба бути готовим до цього. Учні наводили власні аргументи та пояснення стосовно ситуацій, які обговорювалися.

На думку вчителів школи, такі уроки варто проводити нині і ми зробили маленький крок для вирішення проблеми корупції!

КОЛЬОРОВИЙ ТИЖДЕНЬ

Жовтий день – день усмішок.
Тема дня: «Посмішка єднає нас усіх».
Девіз дня: «Понеділок – день жовтий, теплий, сонячний, солодкий»

Зелений день – день природи.

Тема дня: «Бережіть природу!».

Девіз дня: «Вівторок – день зелений, ніжний, лісовий, приємний»

Синій день – день води.
Тема дня: «Чиста вода – довге життя».
Девіз дня: «Середа блакитна в нас, ми спокійні повсякчас»

Фіолетовий день – день творчості, космосу.

Тема дня: «Творчість – джерело радості».
Девіз дня: «Четвер - фіолетово сміється,
хай усе у нас вдається!"

Червоний день – день доброти.

Тема дня: «Від серця до серця».
Девіз дня: «П'ятниця – день червоний, він яскравий і святковий»

Добро – таке маленьке слово, а скільки сенсу. Що ж таке добро? Учні 3 класу Стужицької ЗОШ І – ІІ ст. спробували знайти відповідь на це нелегке питання, виконуючи різні цікаві завдання. Школярі створили «Карту добрих справ», «Сонце доброти», «Дерево позитивних рис», малювали малюнки на тему «Добрий вчинок», брали участь в інтерактивній вправі «Рюкзак», іграх «Добрi i поганi вчинки»,« Додай слово» та інше. Виконавши всі завдання, учні дійшли до висновку, що доброта — це та людська якість, на якій будується світ. Вона має властивість поширюватися і повертатися до того, від кого починалася. Недарма народне прислів’я говорить: «Твори добро, і воно тобі повернеться».

Вже вкотре Стужицька школа І-ІІ ст. вшановує пам'ять жертв Голодомору-Геноциду в Україні у 1932-1933 роках. Голодомор у нас  замовчували роками. Але зараз ми з вами мусимо розповідати правду про історію нашого народу, щоб світ знав про Геноцид проти українців.

Проведено годину спілкування «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України», мета якої вшанувати пам'ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховати в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизм, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих.

Повчальним для учнів був перегляд   документального фільму  ««Пам'ять не вмирає» . Всі затамували подих і з цікавістю дивились перегляд.

Наше головне завдання - ніколи не забути і нізащо не допустити повтору катастрофи, повтору знущання над українським народом. Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, став жертвою репресій тоталітарного режиму.

З нагоди  Дня Гідності і Свободи 21 листопада  у Стужицькій ЗОШ І-ІІ ст. проведено загальношкільну лінійку, мета якої-вшанувати патріотизм і мужність  громадян країни, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Із учнями  5-9 класів проведено виховний захід ”Що означає бути гідним?”, кінолекторії з переглядом документальних фільмів: ”Революція Гідності – Майдан”,  ”Зима, що нас змінила”.

Ще довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, кого було вбито на майдані, тих, хто залишив земне життя у 2013-2014 рр. Це наша Небесна сотня. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодну душу.

15 листопада учні 1-9 класів взяли участь у грі "Геліантус"

14 листопада учні 5-9 класів взяли участь у конкурсі з німецької мови "Орлятко-2018"

9 листопада у Стужицькій ЗОШ І-ІІ ст. відбулося свято до Дня української писемності та мови «Мандрівка стежками української писемності та мови»".Учасники свята здивували присутніх своїми віршами про мову,сценками, цікавими розповідями про Нестора-Літописця, Кирила та Мефодія,видами письма. Вони донесли до всіх, що говорити треба правильно, бо перед кожним із нас стоїть відповідальне завдання - зберегти надбання наших предків, усе зробити для збагачення духовного потенціалу нації, щоб відродилась і розквітла Україна, щоб усміхнулася доля нашого народу.

Протягом жовтня 2018 року в Стужицькій ЗОШ І-ІІ ст. було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, ученому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його  народження.